Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja paraudzīties uz aktiera darbu un profesiju kopumā no nemanāmās puses, citiem vārdiem sakot, nokļūt aizkulisēs. Skolēni diskutēja ar profesionāļiem par sev būtiskiem jautājumiem, mācījās aktiermeistarības trikus, uzzināja par izrādes tapšanā iesaistītajiem cilvēkiem, viņu profesijām, pienākumiem un devumu izrādes tapšanā. Noskaidroja, kā, kur un cik ilgi jāmācās, lai kļūtu par aktieri. Jauniešiem tika radīta iespēja iejusties aktiera lomā, spēlējot etīdes.
“Man patika tas, ka šie aktieri iesaistīja arī klausītājus.” (Justīne)
“Man visvairāk patika iesaistīšanās etīdēs, aktieriem palīdzot.” (Magdalēna)
“Vienā etīdē piedalījos arī es. Tā kā darbojos teātra pulciņā, man tas bija interesanti. Bija vajadzīga drosme, lai saspēlētos ar īstiem aktierim.” (Marta)
“Aizkulisēs ir daudz cilvēku, kuri arī stādā teātrī, ir grima veidotāji, metinātāji, skaņas meistari, horeogrāfi, diriģenti, režisori un vēl citi.” (Gunārs)
“Man visvairāk patika, kā aktieri stāstīja par sagatavošanos izrādei, rādīja dažādus elementus, ko apguvuši, mācoties par aktieri” (Sanita)
“Aktiermeistarība ir tad, kad aktieris zina, kāpēc viņš nāk uz skatuves, un zina, kas viņam ir jādara.” (Luīze)
“Es domāju, ka ir ļoti grūti spēlēt teātrī, jo man, piemēram, ir bail no skatuves, jābūt cilvēkam bez kompleksiem.” (Kristiāna)
Ļoti interesants pasākums, kurā ieguvēji bija ne tikai skolēni, bet arī skolotāji. Auditorijai radās dziļāka izpratne par profesijas niansēm, meistarību atkārtot izrādi katru vakaru kā, spēlējot pirmoreiz, lai skatītājs zālē noticētu aktiera tēlojumam. Jaunatklājums bija arī apgūstamie mācību priekšmeti- balets, deja, svešvalodas, kustību plastika u.c.-, ko jaunie aktieri atklāja. Viena no skolniecēm šī pasākuma iespaidā arī “Ēnu dienā” īpaši meklēja iespēju ēnot kādu aktieri.